Back
HISTORIE LAVAZZA
alt alt

Kalendarz Lavazza na rok 2020 autorstwa Davida LaChapelle’a

przez Zespół Lavazza 3 minuty

AUTORZY: DAVID LACHAPELLE

Lavazza i LaChapelle połączyli siły po raz pierwszy w 2002 roku, kiedy Lavazza zleciła artyście wykonanie zdjęć do kalendarza na tamten rok, Espresso & Fun.

W 2012 roku fotograf był jedną z gwiazd The Lavazzers, kalendarza świętującego 12 mistrzów fotografii.

Drogi Davida LaChapelle’a i Lavazza ponownie się spotkały, gdy powierzono artyście kalendarz na 2020 rok, z sesją zdjęciową na Hawajach.

Wiedz, że jedno ze zdjęć w kalendarzu się wyróżnia. Został on zaprezentowany na wystawie Divine Acts i jest zarówno zaproszeniem, jak i ostrzeżeniem przed pięknem naszej planety oraz zagrożeniami, na jakie jest narażona.

„LaChapelle był w stanie zinterpretować wartości, w które mocno wierzymy, i praca z nim była dla nas zaszczytem. Staraliśmy się opowiedzieć o tym, jak ważne jest odzyskanie więzi z naturą”.

Francesca Lavazza

KALENDARZ:

Earth CelebrAction to tytuł wybrany dla kalendarza Lavazza 2020, który ma na celu uczczenie związku, który łączy ludzkość i naturę, a jednocześnie sugeruje szereg działań, które można podjąć, aby ją chronić.

Czasowniki towarzyszące każdemu z tych niezwykłych obrazów Davida LaChapelle’a wyrażają pilną potrzebę wspierania odpowiedzialności wobec ludzi wokół nas i świata, w którym żyjemy.

Kalendarz pozostaje idealnym narzędziem do wspierania krytycznego poczucia teraźniejszości, wykorzystując piękno sztuki do angażowania i inspirowania, a jednocześnie wzywa do działania.

To nie przypadek, że czasownik wybrany na grudzień, aby zamknąć kalendarz, jest zaproszeniem do podjęcia konkretnego działania, a także życzeniem dla nas wszystkich: „zmienić się”.

Customer service

Do you need any help? Check out our FAQs or contact us.

FLAGSHIP STORE

Enjoy an authentic Lavazza experience in our stores.