Back
HISTORIE LAVAZZA
ALT alt

Kalendarz Lavazza na rok 2019 autorstwa Ami Vitale

12-miesięczna podróż do ponownego odkrycia natury, jej piękna i siły

przez Zespół Lavazza 3 minuty

„Na początku fotografia była moją przepustką do poznawania ludzi, nauki i doświadczania nowych kultur. Teraz to już coś więcej niż tylko przepustka. Jest to narzędzie do tworzenia świadomości i zrozumienia pomiędzy kulturami, społecznościami i krajami; narzędzie do nadania sensu naszym współzależnościom w świecie, który dzielimy”.

Tymi słowami Ami Vitale opisuje, czym jest dla niej fotografia: sposobem na nawiązanie kontaktu ze światem i dzielenie się nim.

Jako ambasadorka Nikona i fotografka National Geographic, Ami jest kreatywna pomysłodawczynią edycji Kalendarza Lavazza na rok 2019Życzliwi wobec Ziemi”. 


W swojej zawodowej karierze artystycznej Ami pracowała jako fotografka, pisarka i reżyserka. Podróżowała do ponad 100 krajów, gdzie była świadkiem niepokojów społecznych i przemocy. Jednak w swoich licznych podróżach doświadczyła również surrealistycznego piękna i wiecznej siły ludzkiego ducha. Mieszkała w lepiankach i w strefach wojennych, zachorowała na malarię i sfotografowała efektowną historię o transporcie i uwolnieniu jednego z ostatnich białych nosorożców na świecie.

W 2009 roku Ami postanowiła zwrócić swoją uwagę na problemy ekologiczne świata. Obecnie przyroda i środowisko, które nas otaczają, są jej największym zainteresowaniem. Jest sześciokrotną laureatką World Press Photos, w tym zdobyła I nagrodę fin 2018 za opowieść magazynu National Geographic o społeczności w Kenii, która chroni słonie.   

Ami jest również członkinią-założycielką Ripple Effect Images, organizacji skupiającej znane pisarki, fotografki i producentki filmów, które współpracują w celu stworzenia mocnych i przekonujących historii, rzucających światło na trudności, z jakimi borykają się kobiety w krajach rozwijających się oraz na programy, które mogą im pomóc.

ŻYCZLIWI WOBEC ZIEMI: LAVAZZA KALENDARZ NA ROK 2019

Slogan „Życzliwi wobec Ziemi” reprezentuje powitanie obejmujące Cię widokiem z nowego Kalendarz Lavazza na rok 2019. Projekt, który bierze pod lupę wrażliwość Lavazzy na kwestie ekologiczne. Opowieść o pozytywnych historiach i cnotliwych zachowaniach, powstała dzięki sześciu „artystom natury”: Saype’owi, Mantrze, Millu, Geradzie, Gomez’owi i Huli. I tu właśnie pojawia się rola UN Environmental — partnerstwa z Lavazzą opartego na sześciu projektach, takich jak ponowne zalesianie, ochrona bioróżnorodności i przekształcanie terenów przemysłowych w tereny zielone. Dwanaście świadectw dowodzących, że na Ziemi jest jeszcze dobro.


Uwielbiam ten projekt w szczególności, bo chodzi o współpracę. Chodzi o różne punkty widzenia. Ponieważ różne perspektywy wskazują nam drogę naprzód. Znajdujemy rozwiązania z różnorodności punktów widzenia, z różnego rodzaju pomysłów…” odpowiada Ami Vitale zapytana o ten projekt.

Fotografka wierzy, że wciąż istnieje sposób na objęcie natury w taki sposób, aby człowiek czuł się jej częścią, a nie czymś odrębnym. Życie w lepszym świecie jest możliwe, a to jak to osiągniemy zależy tylko od nas

OBSŁUGA KLIENTA

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź często zadawane pytania lub skontaktuj się z nami.

FLAGOWY SKLEP

Skosztuj autentycznego smaku kawy Lavazza w naszych sklepach.