Back
HISTORIE LAVAZZA
alt alt

Kalendarz Lavazza na rok 2017 autorstwa Denisa Rouvre'a

przez Zespół Lavazza 3 minuty

AUTORZY: DENIS ROUVRE

Denis Rouvre jest francuskim fotografem. Urodził się w 1967. Mieszka i pracuje w Paryżu.

Od 1992 roku Denis Rouvre sportretował zarówno wiodące osobistości show biznesu, jak i zwykłych ludzi o nietypowym życiu, których sam nazywa „współczesnymi bohaterami”. Wiele z jego prac, będących prawdziwymi badaniami nad siłą i kruchością człowieka, było wystawianych we Francji i za granicą, od Rencontres d’Arles po FIAC, od Art Paris do Pinacothèque de Paris, od Tjibaou Cultural Centre po Nouméi at LiFE w Saint-Nazaire oraz w wielu innych miejscach.

W 2014 roku na Festiwalu Rencontres of Arles, Rouvre wystawił instalację wideo swojej najnowszej serii inspirowanej Francuzami: „Identities, intimate territories”. W 2015 roku w niemieckim muzeum Kunst der Westküste miała miejsce jego wystawa „Low Tide”, a galeria sztuki Barbado w Lizbonie zaprezentowała niektóre z jego prac obok Nadava Kandera, Arno Rafaela Minkkinena, Martina Parra i innych w ramach wystawy „Portret świata”. Ponadto w lecie 2016 roku Galeria CT Megève odsłoniła jego wybrane prace. Portrety Rouvre'a zostały opublikowane przez główne francuskie i międzynarodowe gazety. The New York Times opublikował portfolio z „Low Tide”.

KALENDARZ:

Magia „Geography of Faces” to ostatni akt trylogii The Earth Defenders, opracowany przez Lavazzę we współpracy ze Slow Food. Z Indii do Laosu i Wietnamu, od Sri Lanki do Indonezji, obiektyw fotografa Denisa Rouvre’a opowiada o głębokiej więzi, która łączy ziemię i ludzi, którzy na niej mieszkają: miłość do każdej sadzonki kawy, walka z wrogim klimatem, pragnienie nauczenia się nowych technik, szacunek dla tradycji i ról, związek pomiędzy różnymi wspólnotami tego samego zakątka świata. Pół na pół, człowiek i natura: Kalendarz składa się z 12 par zestawionych razem fotografii. Z jednej strony znajduje się twarz mężczyzny lub kobiety, bez upiększeń, przedstawiona w swojej istocie i naturalności.

SPECJALNE TREŚCI:

https://www.youtube.com/watch?list=TLGGDTJ78NrmxuIyMDA3MjAyMg&time_continue=4&v=69nX81hj8DM&feature=emb_logo

OBSŁUGA KLIENTA

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź często zadawane pytania lub skontaktuj się z nami.

FLAGOWY SKLEP

Skosztuj autentycznego smaku kawy Lavazza w naszych sklepach.