Back
HISTORIE LAVAZZA
alt alt

Kalendarz Lavazza na rok 2009 autorstwa Annie Leibovitz

przez Zespół Lavazza 3 minuty

AUTORZY: ANNE LEIBOVITZ

Urodziła się 2 października 1949 roku w Waterbury w stanie Connecticut. Karierę fotograficzną rozpoczęła w 1970 roku dla magazynu Rolling Stone, gdzie została oficjalnym fotografem. Dziesięć lat później miała na koncie 142 okładki i kilka ważnych reportaży fotograficznych. W 1983 roku Annie rozpoczęła współpracę z magazynem „Vanity Fair”, a w 1993 z „Vogue”. Oprócz działalności na polu fotografii, stworzyła również wiele wpływowych kampanii reklamowych. Współpracowała z wieloma organizacjami zajmującymi się sztuką, jak na przykład White Oak Dance Project z Michaiłem Barysznikowem i Markiem Morrisem.

Opublikowała kilkanaście książek, a jej prace było często wystawiane w USA i Europie. W 2006 roku otrzymała Order Sztuki i Literatury przyznany przez rząd francuski. W jej dorobku znajduje się także wiele innych wyróżnień: International Center of Photography’s Lifetime Achievement Award czy też Centenary Medal nadany jej przez Royal Photographic Society w Londynie.

Biblioteka Kongresu Stanów Zjednoczonych przyznała jej tytuł Living Legend (Żywej Legendy). Mieszka w Nowym Jorku z trójką dzieci: Sarah, Susan i Samuelle.

KALENDARZ:

Annie Leibovitz ukazała włoski styl poprzez siedem obrazów. Ta niezwykła podróż jest hołdem dla Bel Paese, wysławiającego modę, sztukę, kuchnię, sztukę uwodzenia, kino oraz historię. Oczywiście przez tę podróż przeprowadza nas filiżanka espresso Lavazza, będąca symbolem włoskiego stylu życia na całym świecie. Annie Leibovitz to najbardziej znana spośród żyjących artystów fotografików: Biblioteka Kongresu Stanów Zjednoczonych nazwała ją Żyjącą Legendą. Ze względu na jej ogromny wkład w fotografię otrzymała szereg prestiżowych nagród na całym świecie.

OBSŁUGA KLIENTA

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź często zadawane pytania lub skontaktuj się z nami.

FLAGOWY SKLEP

Skosztuj autentycznego smaku kawy Lavazza w naszych sklepach.