Back
HISTORIE LAVAZZA
alt alt

Kalendarz Lavazza na rok 2008 autorstwa Finlay'a MacKay'a

przez Zespół Lavazza 3 minuty

AUTORZY: FINLAY MACKAY

Urodzony w Szkocji w 1973 roku. Studiował fotografię artystyczną w Glasgow School of Art. W 2002 roku rozpoczął samodzielną pracę. Już pierwsze zdjęcia ukazały niezwykle oryginalny styl z wpływami pop artu, sztuki ulicy i komiksu oraz malarstwa klasycznego. Jego wyobraźnia, zdolności techniczne oraz umiejętność wykorzystania światła uczyniły z niego jednego z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych fotografów młodego pokolenia.

MacKay rozpoczął współpracę z magazynem The New York Times w 2006 roku i jest autorem najważniejszych zdjęć dla tego magazynu oraz zdjęć do artykułów z okładki. W lipcu 2011 roku miał wystawę otwierającą The National Portrait Gallery będącą hołdem dla sportowców biorących udział w igrzyskach olimpijskich w Londynie w 2012. Dzięki swej wyjątkowej wyobraźni MacKay spojrzał na nich w zupełnie inny sposób. Sportretował wielu najznamienitszych sportowców oraz wybitnych przedstawicieli świata rozrywki naszych czasów. W jego portfolio jako fotografa reklamy znajdują się najbardziej znane międzynarodowe marki.

KALENDARZ:

Poprzez uwodzicielskie spojrzenia i pełne przepychu tło, królowe kalendarza Lavazza na 2008 rok wabią nas na swoje dwory, abyśmy mogli rozkoszować się prawdziwie królewskimi doznaniami. Każda przyzwoita królowa ma swego króla, a królem tym oczywiście jest espresso Lavazza, kawa, która panuje na każdym zdjęciu. Finlay MacKay urodził się w Szkocji w 1973 roku. Po studiach przeprowadził się do Londynu, gdzie był asystentem wybitnych fotografów takich jak Elaine Constantine, z którą pracował na pełny etat w latach 1999-2002. Jego pierwsze zdjęcia ukazują niezwykle oryginalny i innowacyjny styl inspirowany sztuką ulicy i komiksami, ale też bardziej klasyczną szkołą malarstwa brytyjskiego.

OBSŁUGA KLIENTA

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź często zadawane pytania lub skontaktuj się z nami.

FLAGOWY SKLEP

Skosztuj autentycznego smaku kawy Lavazza w naszych sklepach.