Back
HISTORIE LAVAZZA
alt alt

Kalendarz Lavazza na rok 2002 autorstwa Davida LaChapelle’a

przez Zespół Lavazza 3 minuty

AUTORZY: DAVID LACHAPELLE

Kariera Davida LaChapelle’a rozpoczęła się w latach 80. w galeriach Nowego Jorku. Jego prace zauważył Andy Warhol, który zaproponował mu pierwszą pracę jako profesjonalny fotograf w magazynie Interview. Tam właśnie LaChapelle rozpoczął fotografowanie najbardziej rozpoznawalnych twarzy w owym okresie. Niedługo potem robił zdjęcia do najlepszych pism na świecie i tworzył niezapomniane kampanie reklamowe dla całego pokolenia. LaChapelle rozszerzył krąg swoich zainteresowań i pracował jako reżyser teledysków, przedstawień teatralnych oraz dokumentów. Na przestrzeni ostatnich kilku lat jego prace były pokazywane w najbardziej prestiżowych galeriach i muzeach na świecie. 

Zdolność LaChapelle’a do tworzenia niezwykle realistycznych scen przy użyciu głębokich i nasyconych kolorów powoduje, że jego prace są rozpoznawalne w mgnieniu oka i często przywoływane. Mówiąc wprost, obecnie jest jedynym artystą fotografikiem, którego prace wykraczają poza kontekst wydawniczy, dla którego powstały i który został otoczony czcią przez wymagające środowisko współczesnej inteligencji artystycznej.

KALENDARZ:

W 2002 roku po raz pierwszy w historii światło dzienne ujrzał kolorowy kalendarz Lavazza. Pod tą radykalną zmianą podpisał się fotograf znany na całym świecie również jako „mistrz współczesnej fotografii pop art”: David LaChapelle. Jego pełen energii, oryginalności i entuzjazmu styl powoduje, że jego prace są rozpoznawalne na pierwszy rzut oka. Jego styl jest surrealistyczny i jednocześnie prześmiewczy, a jasne, intensywne i żywe kolory fotografii powodują, że jego prace często określa się mianem barokowych, często przesadnych, co sprawia, że wiele osób nazywa go Fellinim świata fotografii.

OBSŁUGA KLIENTA

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź często zadawane pytania lub skontaktuj się z nami.

FLAGOWY SKLEP

Skosztuj autentycznego smaku kawy Lavazza w naszych sklepach.