Back
HISTORIE LAVAZZA
alt alt

Kalendarz Lavazza na rok 2001 autorstwa Martine Franck i Richarda Kalvara

przez Zespół Lavazza 3 minuty

AUTORZY: 

MARTINE FRANCK

Martine Franck urodziła się w belgijskiej Antwerpii w 1938 roku, ale dorastała w Anglii i Stanach Zjednoczonych. Rozpoczęła pracę jako fotograf w 1963 roku, pracując w Chinach, Japonii i Indiach. W 1965 roku zaczęła działać jako freelancer, robiąc portrety artystów i pisarzy. Głównie jednak zajmowała się reportażami społecznymi i traktującymi o sytuacji kobiet. Opublikowała wiele książek i jest prezesem Fundacji Henri Cartiera-Bressona. Jest oficjalnym fotografem Théâtre du Soleil od czasu jego powstania w 1964 roku. W 1983 roku dołączyła do agencji fotograficznej Magnum.

RICHARD KALVAR

Kalvar urodził się w 1944 roku w Nowym Jorku. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Cornella pracował jako asystent francuskiego fotografa mody, Jérôme’a Ducrota. W 1966 roku podczas długiej podróży po Europie z aparatem fotograficznym postanowił zająć się fotografią jako pełnoprawnym zawodem. W 1972 roku współtworzył paryską agencję fotograficzną Viva, a w 1977 roku został członkiem elitarnego klubu fotografów Magnum, gdzie później został wiceprezesem i prezesem. Kalvar wyjeżdżał na zlecenia do Francji, Włoch, Anglii, Japonii i Stanów Zjednoczonych jako badacz fotografii, dziennikarz i fotograf komercyjny. Brał również udział w licznych wystawach zbiorowych. W 2007 roku w Maison Européenne de la Photographie odbyła się duża wystawa na jego cześć, prezentująca jego prace fotograficzne oraz wydaną przez niego książkę fotograficzną Earthlings.

KALENDARZ:

W kalendarzu na 2001 rok historie przedstawiające życie i relacje międzyludzkie oscylują wokół kawy, co zręcznie zostało ujęte przez dwojga najlepszych fotoreporterów agencji fotograficznej Magnum: Martine Franck i Richarda Kalvara. Franck urodziła się w Belgii w 1938 roku. W 1965 roku zaczęła działać jako freelancer robiąc portrety artystów i pisarzy. Głównie jednak zajmowała się reportażami społecznymi. Kalvar urodził się w 1944 roku w Nowym Jorku. Podczas długiej podróży z aparatem dookoła Europy zdecydował się zostać fotografem uwieczniającym sceny z codziennego życia mieszkańców miast.

OBSŁUGA KLIENTA

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź często zadawane pytania lub skontaktuj się z nami.

FLAGOWY SKLEP

Skosztuj autentycznego smaku kawy Lavazza w naszych sklepach.