Back
HISTORIE LAVAZZA
alt alt

Kalendarz Lavazza na rok 2000 autorstwa Elliota Erwitta

przez Zespół Lavazza 3 minuty

AUTORZY: ELLIOT ERWITT

Urodzony w 1928 roku w Paryżu w rosyjskiej rodzinie, dzieciństwo spędził w Mediolanie, potem powrócił do Paryża, aby na stałe osiąść w Stanach Zjednoczonych. W 1948 roku w Nowym Jorku poznał Steichena, Roberta Capę oraz Roya Strikera, a w 1953 roku Capa zaprosił go do współpracy z agencją Magnum Photos. Od tego czasu Erwitt był częścią tej prestiżowej grupy i kilka razy pełnił rolę jej prezesa.

W 1970 roku zaczął produkować filmy. Łącznie Erwitt wyprodukował 17 komedii, filmów dokumentalnych i satyrycznych. Miał również indywidualne wystawy w Stanach Zjednoczonych, Paryżu, Madrycie oraz w Londynie. Wydał ponad 20 książek.

KALENDARZ:

Wraz z nastaniem nowego millennium kalendarz prezentuje zdjęciowy portret europejskich rodzin, sygnowany ponadczasowym stylem Elliotta Erwitta. Oczywiście wszystko koncentruje się wokół kawy, napoju, który w różnych formach i różnych kulturach, każdego dnia odmierza upływający czas. Elliott Erwitt urodził się w Paryżu w 1928 roku w rosyjskiej rodzinie. W 1939 roku przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, gdzie studiował fotografię i sztukę filmową. W 1950 roku Erwitt rozpoczął pracę jako zawodowy fotograf-freelancer.

OBSŁUGA KLIENTA

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź często zadawane pytania lub skontaktuj się z nami.

FLAGOWY SKLEP

Skosztuj autentycznego smaku kawy Lavazza w naszych sklepach.