Back
HISTORIE LAVAZZA
alt alt

Kalendarz Lavazza na rok 1998 autorstwa Marino Parisotto

przez Zespół Lavazza 3 minuty

AUTORZY: MARINO PARISOTTO

Urodzony we włoskiej rodzinie w Toronto w 1963. Po powrocie z rodziną do ojczyzny przodków osiedlił się w Mediolanie, gdzie studiował ekonomię i handel na Katolickim Uniwersytecie Sacro Cuore. Podjął pracę jako dyrektor agencji reklamowej specjalizującej się w modzie i designie, wiążąc się z największymi graczami w branży. Chociaż fotografią zajął się stosunkowo późno, zmiana profesji przyniosła nieoczekiwane rezultaty. Pracował z prestiżowymi markami modowymi i fotografował aktorów, między innymi Hugh Granta i Evę Mendes.

Marino Parisotto uwielbia naturalne światło i otwarte przestrzenie, takie jak pustynia czy morze. Jego zdjęcia najczęściej przedstawiają akty i potęgę uwodzenia. Jego prace są romantyczne, wizjonerskie, eleganckie, a przy tym nigdy nie są wulgarne. Dzieli swój czas między Nowy Jork, Paryż i Mediolan.

KALENDARZ:

Dla kalendarza numer 6 fotograf Marino Parisotto wybrał tytuł słynnej opery Donizettiego, aby nawiązać do wielu twarzy kawy: pasji, romantyzmu, dramatu, poezji. Tematy często podkreślają „męskość” napoju za sprawą obecności posągowych męskich postaci. Marino Parisotto karierę rozpoczynał jako fotograf mody. Jego kampanie reklamowe, mając dużą siłę oddziaływania są jednocześnie romantyczne i wizjonerskie, nakierowane na odkrywanie piękna we wszystkich jego formach.

OBSŁUGA KLIENTA

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź często zadawane pytania lub skontaktuj się z nami.

FLAGOWY SKLEP

Skosztuj autentycznego smaku kawy Lavazza w naszych sklepach.