Business
ROZWIAZANIA FOOD SERVICE
@ROZWIĄZANIA DLA BUSINESS
alt alt

ZNACZENIE KAWY W DZISIEJSZYCH CZASACH

Inteligentna praca pozwoliła na nowo odkryć małe przyjemności, szczególnie w świecie kawy.

5 minut

Wybuch pandemii koronawirusa zmusił nasze społeczeństwo do szybkiego przyswojenia praktyk pracy zdalnej. Był to znaczący impuls do przyspieszenia procesu cyfryzacji, w wyniku czego nasz tryb pracy stał się bardziej inteligentny, a wraz z nim nasze przerwy na kawę. 

W tym burzliwym okresie rytuał przerwy na kawę bardzo się zmienił. Pozostając istotną częścią codziennego rytuału większości ludzi, stał się również swego rodzaju atrakcją, formą sprawienia sobie przyjemności po długim dniu pracy zdalnej. Stał się jedną z najbardziej wyczekiwanych codziennych form rekreacji.

Praca zdalna skłoniła nas do szukania nowych i twórczych sposobów dzielenia się codziennymi chwilami za pośrednictwem ekranu. Skoro nie możemy już spotykać się w barze przy filiżance kawy, narodził się zwyczaj wirtualnej kawy, abyśmy mogli nadal uczestniczyć w świętym biurowym rytuale, jakim jest przerwa na kawę w środku dnia.

JAK PANDEMIA WPŁYNĘŁA NA NASZE CODZIENNE ŻYCIE

Smart working gruntownie odmienił nasze codzienne nawyki, w tym te związane ze spożywaniem kawy, szczególnie wśród Włochów.

W przeszłości kawę przed pracą piliśmy w biegu i na stojąco.  Teraz rytuał parzenia pierwszej kawy dnia stanowi ważny wspólny moment.  Przed pandemią wiele czasu pochłaniało nasze zabiegane życie, ale smart working pozwolił na nowo odkryć nawyki, od których na jakiś czas odwykliśmy, takie jak poświęcanie czasu rano na delektowanie się filiżanką ulubionej kawy. 

JAK SMART WORKING ZMIENIŁ NASZE CODZIENNE NAWYKI

Inteligentna praca zachęciła nas do poszukiwania nowych smaków, pozwoliła na nowo odkryć smak przygotowywania domowej kawy. Te odzyskane przed rozpoczęciem pracy minuty służą teraz do przygotowania receptur godnych najlepszych barów.

Gdy mamy nieco więcej czasu, nasze kawowe możliwości są nieograniczone.

Teraz możesz delektować się swoją kawą (małą, dużą, gorącym lub zimnym macchiato, bezkofeinową, gorzką, w dużej filiżance, w szklance, na zimno lub ze śmietanką) o każdej porze dnia i tak często, jak chcesz.

NOWE NAWYKI

Praca zdalna zaowocowała także innym trendem: urządzaniem w domu idealnego kącika kawowego.

Obecnie duży nacisk kładzie się na stworzenie w domu prawdziwej przestrzeni, w której można cieszyć się przerwą na kawę. W takim kawowym kąciku może znaleźć się kawiarka lub ekspres do kawy, filiżanki różnej wielkości, łyżeczki, spodki, pojemniki na kapsułki i mieloną kawę, cukier i podstawki na przekąski i herbatniki oraz, co nie mniej istotne, kawa wysokiej jakości.

Nowa normalność przyniosła nowe sposoby na przyjemną przerwę na kawę w całkowitym spokoju, czy to będzie filiżanka z samego rana, czy też bardzo potrzebna popołudniowa kawa.

OBSŁUGA KLIENTA

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź często zadawane pytania lub skontaktuj się z nami.

TRAINING CENTER

Dowiedz się więcej o naszej ogólnoświatowej sieci szkół kawy.