WSTECZ
Manifest

Kultura i sztuka

Umiejętność przyszłościowego myślenia, sięgania wzrokiem ponad horyzont i ograniczenia, znajdowania wspólnej płaszczyzny w pozornie różnych dziedzinach poprzez kreatywność i pomysłowość, to właśnie uczyniło nasz kraj, Włochy, żyznym miejscem dla rozwoju nowych wizji świata.

 

Ten duch, który zainspirował Luigiego Lavazzę do stworzenia mieszanki, jest tym samym duchem wyrażonym w dziełach wielkich artystów, wizjonerów, którzy wiedzą, jak patrzeć i opisywać niewyobrażalne dla wszystkich zmiany. Zaangażowanie Lavazzy w sztukę ma na celu utrzymać tego ducha przy życiu.

 

Pierwsze przedsięwzięcie zagląda w głąb nieznanego w tamtym czasie świata reklamy.

Tak rozpoczęła się współpraca z Armando Testą, który poprowadził Lavazzę, już obecną w pierwszej edycji programu telewizyjnego „Carosello” w 1957 roku, na szczyt grafiki reklamowej dzięki animacji niezapomnianych postaci, takich jak piękna Carmencita i rewolwerowiec Caballero.

 

 

W 1992 roku rozpoczęto projekt, który miał stać się najbardziej charakterystycznym wyrazem filozofii i tożsamości marki – Kalendarz Lavazza. Helmut Newton, David LaChapelle, Annie Leibovitz i Steve McCurry – to tylko niektóre z najważniejszych nazwisk, które zainspirowały nas do realizacji tego projektu, istniejącego już od ponad dwudziestu lat.

 

Art & Culture - Manifesto
Art & Culture - Manifesto

 

Z biegiem lat zaangażowanie grupy skupiło się nie tylko na produkcji artystycznej, ale także na jej wsparciu. Lavazza jest oficjalnym partnerem najważniejszych międzynarodowych instytucji promujących sztukę, takich jak Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku, Kolekcja Peggy Guggenheim (Peggy Guggenheim Collection) w Wenecji, Muzeum Miasta Wenecji i Państwowe Muzeum Ermitażu w Sankt Petersburgu.

 

Znaleźliśmy inne artykuły, które mogą Cię zainteresować...

MAGAZYN
Kto stoi za TOILETPAPER: Maurizio Cattelan

Open Art

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
MAGAZYN
Lisa Hoke dekoruje Nuvolę swoją sztuką

Open Art

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
MAGAZYN
Królowa Nefertari jak żywa w Ermitażu w Sankt Petersburgu

Open Art

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
MAGAZYN
„Luce Filante” oświetla muzeum Guggenheima w Wenecji

Open Art

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
MAGAZYN
Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku otwiera swoje drzwi dla wizjonerów

Open Art

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ