Back
HISTORIE LAVAZZA
alt alt

Lavazza & WOŚP

Lavazza ponownie gra z WOŚP! Włoski producent kawy wspiera diagnostykę leczenia wzroku u dzieci w ramach 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

17 stycznia 2022 r. – Działając w duchu społecznego zaangażowania marki, Lavazza, znana włoska firma kawowa, kontynuuje nawiązaną w 2021 roku współpracę z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i zaplanowała szereg aktywności związanych z zaangażowaniem w 30. Finał WOŚP. W tym roku Orkiestra gra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

 

„Działania na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dają nam ogromną radość, ale i dumę z zaangażowania w tak niesamowitą inicjatywę. Od 30. lat Jurek Owsiak i wszyscy Polacy udowadniają, że wspólnie można zmieniać świat na lepsze, że każde działanie ma znaczenie. W DNA marki Lavazza wpisana jest troska o człowieka i środowisko, dlatego jest nam po drodze, dlatego chcemy być częścią tej wspólnoty także w tym roku i grać z nią … do końca świata i o jeden dzień dłużej! ” – mówi Marco Barbieri, Poland Country Manager w Grupie Lavazza.

Tegoroczny jubileuszowy 30. Finał pod hasłem „Przejrzyj na oczy!” odbędzie się 30 stycznia 2022.  Środki zebrane podczas zbiórki Fundacja przeznaczy na wsparcie okulistyki dziecięcej. Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje. Żeby wesprzeć kwestowanie na ten szczytny cel, Lavazza zorganizuje specjalne aukcje, których nagrody pozwolą wejść do ekskluzywnego, kawowego uniwersum Lavazzy, gdzie najwyższa jakość perfekcyjnie łączy się z ekspercką wiedzą.

W ramach aukcji na rzecz WOŚP Lavazza oferuje:

·      Profesjonalny kurs Barista Basic w warszawskim Centrum Treningowym Lavazza prowadzony przez głównego trenera Lavazza w Polsce Arkadiusza Domurada;

·       Wyjątkowy ekspres Lavazza Firma z logo 30. Finału WOŚP z przeznaczeniem dla przedsiębiorstw, wraz z rocznym zapasem kapsułek.

 

W ramach bezpośredniego wsparcia celów 30. Finału WOŚP, Lavazza przekaże na rzecz Fundacji darowiznę w wysokości 250 000 PLN. Pomoże ona w wyposażeniu szpitali w niezbędny sprzęt do diagnostyki okulistycznej dzieci.

 

Dodatkowo, w wybranych sieciach handlowych dostępna będzie, przygotowana specjalnie z okazji 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, edycja kultowej kawy Lavazza Qualità Oro w eleganckiej puszce z logo WOŚP.

 

„To będzie naprawdę wyjątkowy Finał. Już 30. raz z niezmienną energią działamy na rzecz poprawy jakości ochrony zdrowia w Polsce. Cieszymy się, ze Lavazza ponownie gra z nami.” - mówi Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. – Mamy kolejny wspólny cel, zagrajmy razem
i pomóżmy dzieciakom przejrzeć na oczy!”

 

W dniu Finału – 30 stycznia 2022 roku, Lavazza zaprasza wszystkich chętnych, wolontariuszy i darczyńców, do swojej strefy partnerskiej pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie na aromatyczną, prawdziwie włoską kawę.

 

 

Wsparcie Lavazzy dla WOŚP stanowi kolejny krok w działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju, które firma realizuje od początku swojego istnienia, kiedy założyciel Luigi Lavazza ustanowił zbiór wartości, aktualny w polityce i działaniach Lavazza do dzisiaj. Jest to jeden z głównych celów Grupy zaangażowanej w wiele projektów skupiających się na takich kwestiach jak rozwój społeczeństw, ochrona środowiska czy dbanie o respektowanie praw człowieka.

 

Lavazza startuje z aukcjami internetowymi na rzecz 30-ego Finału WOŚP!

Z okazji jubileuszowego Finału WOŚP, Lavazza przygotowała specjalne aukcje, w których zawalczyć można o profesjonalny kurs baristyczny i wyjątkowy ekspres kapsułkowy dla biur

 

Warszawa, 28 stycznia 2022 – Miłośnicy kawy, łączcie się! Lavazza - włoska firma, wiodąca prym w światowej produkcji kawy, kolejny raz wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Na rzecz celu 30-ego Finału – którego marka drugi rok z rzędu jest partnerem – „Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”, przygotowała specjalne aukcje, których zwycięzcy będą mogli jeszcze lepiej poznać niezwykły świat kawy.

– Lavazza od lat podkreśla, jak ważne są działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, realizowane z troską o człowieka i środowisko. Tym bardziej cieszy nas możliwość wspólnego kwestowania na rzecz jubileuszowego, 30-ego Finału – komentuje  Marco Barbieri, Poland Country Manager w Grupie Lavazza. – Bycie częścią tej wspaniałej inicjatywy, kolejny raz, to dla nas zaszczyt! Aby wesprzeć tegoroczny cel – najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci, zapewniamy nie tylko wyborną kawę, ale także wyjątkowe doświadczenia i ekspercką wiedzę, dzięki której zwycięzcy aukcji będą mogli jeszcze lepiej poznać inspirujący kawowy świat. Gramy z WOŚP z wielką radością i już nie możemy doczekać się kolejnych wspólnych działań. – komentuje Marco Barbieri.

W ramach wsparcia 30. Finału WOŚP Lavazza przygotowała wyjątkowe aukcje, w których nabyć można:

·       ekspres kapsułkowy Lavazza Firma Inovy&Milk z logo 30. Finału– sprzęt najwyższej klasy z przeznaczeniem dla firm i przedsiębiorstw, który zadowoli nawet najbardziej wymagające kawowe podniebienia. Od klasycznego espresso, po cappuccino z idealnie spienionym mlekiem – to tylko niektóre możliwości ekspresu wykonanego specjalnie na potrzeby jubileuszowego Finału, wraz z oficjalnym logo WOŚP. Przedmiotem aukcji jest ekspres wraz z rocznym zapasem kapsułek.

 

Aukcja dostępna pod poniższym linkiem: https://allegro.pl/oferta/kawa-jak-z-kawiarni-w-twoim-biurze-dzieki-lavazza-11718488974

·       profesjonalny kurs Barista Basic w Lavazza Training Center w Warszawie. Poprowadzi go główny trener Lavazza w Polsce – Arkadiusz Domurad, który jest członkiem międzynarodowego stowarzyszenia – Speciality Coffee Association, a także Vice Mistrzem Polski Baristów i Vice Mistrzem Polski Latte Art. Szkolenie Barista Basic to potężna dawka wiedzy i praktycznych porad. To fascynujący świat, w którym uczestnik dowie się, jak wygląda proces uprawy i dojrzewania kawowca, pozna tajniki parzenia wybornego espresso, a także nauczy się jak poprawnie eksploatować ekspres. Szkolenie w Centrum Treningowym Lavazza może odbyć się indywidualnie lub z maksymalnie trzema osobami towarzyszącymi, co z pewnością zagwarantuje uczestnikom świetną zabawę!

 

Aukcja dostępna pod poniższym linkiem: https://allegro.pl/oferta/kurs-barista-lavazza-basic-11718482674

Lavazza zachęca wszystkich do wspólnego grania na rzecz Orkiestry i zaangażowania się w prowadzone przez nią aukcje. Będą one trwały do 4 lutego, a wszystkim darczyńcom, którzy zdecydują się wziąć w nich udział dają możliwość zdobycia niepowtarzalnych kawowych doświadczeń.

OBSŁUGA KLIENTA

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź często zadawane pytania lub skontaktuj się z nami.

FLAGOWY SKLEP

Skosztuj autentycznego smaku kawy Lavazza w naszych sklepach.