Back
HISTORIE LAVAZZA
alt alt

Polityka dot. mediów społecznościowych

Kwiecień 2022 r.

Drogi Użytkowniku,

nasze konta w mediach społecznościowych dają nam możliwość budowania więzi z Tobą, dzielenia się wiedzą i prowadzenia rozmów o kawie i nie tylko. Wierzymy, że podstawą istnienia naszej społeczności jest otwartość i inkluzywność. To dlatego zachęcamy Cię do rozmów z nami i innymi ludźmi, zadawania pytań, dzielenia się poradami, opiniami, opowieściami i rozmowami o Lavazza i świecie kawy. Nieustannie dokładamy starań, by nasze konta w mediach społecznościowych były dla naszych odbiorców interesujące, bo ich celem jest nawiązanie relacji z innymi miłośnikami kawy oraz zapewnienie bezpiecznej przestrzeni do takich interakcji.

Poniżej chcemy przedstawić Ci pewne informacje i zasady, których należy przestrzegać, korzystając z naszych mediów społecznościowych:

 • Udostępnianie przez Ciebie treści na kanałach mediów społecznościowych Lavazza (Facebook, Twitter, Instagram itp.) może wiązać się z gromadzeniem i przetwarzaniem niektórych Twoich danych, w tym danych osobowych. Poprzez udostępnianie treści rozumiemy m.in. polubienia, opinie, komentarze i, ogólnie rzecz ujmując, wszelkie treści i informacje, jakie publikujesz. Przetwarzanie Twoich Danych osobowych będzie odbywać się w oparciu o zasady prawidłowości, zgodności z prawem, przejrzystości, ograniczenia ich wykorzystania i przechowywania, minimalizacji i zgodności ze stanem faktycznym, nienaruszalności i poufności, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi przetwarzania danych osobowych.
  Twoje Dane osobowe mogą być również przetwarzane w trakcie kampanii promocyjnych oraz/lub służących gromadzeniu potencjalnych klientów, które Lavazza prowadzi w mediach społecznościowych. Przetwarzanie to może przebiegać poprzez działania celowe (np. przez umożliwienie miłośnikom kawy bycia odbiorcami reklam Lavazza na kanałach mediów społecznościowych).
  Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat tego, jak Lavazza przetwarza Twoje Dane osobowe, zapoznaj się z pełną wersją naszej Polityki prywatności, którą znajdziesz na naszej stronie internetowej.
   
 • W przypadku złożenia skargi czy reklamacji dotyczącej naszych produktów w formie publicznego komentarza czy oceny, Lavazza skontaktuje się z Tobą prywatnie. Jeśli nadal będziesz zdania, że chcesz podtrzymać daną skargę czy reklamację, Twoje dane zostaną przetworzone w celu obsługi Twojej sprawy, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa o przetwarzaniu danych osobowych. Lavazza zwykle nie zbiera danych osobowych, które obejmują ujawnienie niektórych cech użytkowników, w tym przekonań politycznych czy wyznania, stanu zdrowa, orientacji seksualnej itp. Tym samym prosimy o niepublikowanie takich informacji na temat swój, jak i innych osób.
   
 • Przed opublikowaniem treści, pamiętaj, że dane i treści udostępnianie w mediach społecznościowych mogą zostać zaindeksowane przez wyszukiwarki i tym samym to, co raz zostało opublikowane w Internecie, może zyskać popularność i pozostać w sieci przez bardzo długi czas, nawet jeśli takie treści zostaną usunięte z naszych kanałów mediów społecznościowych.
   
 • Publikując treści, pamiętaj o poszanowaniu prywatności i, ogólnie rzecz biorąc, praw i wolności innych osób. Wpisy naruszające te prawa zostaną usunięte, a w najpoważniejszych przypadkach, autor może zostać usunięty z kanału mediów społecznościowych. Lavazza zastrzega sobie prawo do zgłaszania użytkowników, którzy łamią zasady polityki, a w najpoważniejszych przypadkach, zgłaszania ich do odpowiedniego Organu nadzorczego. Każda osoba ponosi odpowiedzialność za publikowane przez siebie treści i wyrażane przez siebie opinie. Lavazza nie toleruje wpisów w naszych mediach społecznościowych, które zawierają obraźliwe sformułowania, wulgaryzmy, zniewagi, groźby i, ogólnie rzecz ujmując, komentarze, które są nieprzyzwoite lub naruszają prawa innych osób.
   
 • Lavazza w żaden sposób nie ponosi odpowiedzialności za komentarze i treści publikowane przez użytkowników i zastrzega sobie prawo do usunięcia dowolnego komentarza bez ostrzeżenia, jeśli jest on obraźliwy, wulgarny, albo jeśli narusza prawo do ochrony danych osobowych, własności intelektualnej, znaki towarowe, czy prawa dotyczące obrazów. Treści o charakterze promocyjnym, takie jak linki do reklam czy spam, również będą usuwane.
   
 • Treści będą sprawdzane i usuwane przez Lavazza w określonych powyżej przypadkach oraz z określonych powyżej powodów, po ich publikacji. Nie przewiduje się żadnych form ostrzegania o tym przed usunięciem danej treści. Nie wolno publikować treści naruszających prawo własności intelektualnej ani takich, w których w sposób nieuprawniony korzysta się z zarejestrowanych znaków towarowych.
   
 • W przypadku jakichkolwiek pytań czy żądań dotyczących przetwarzania danych osobowych, prosimy o kontakt z PrivacyDPO@lavazza.com.

Jeśli chcesz podzielić się z nami poradami, opiniami czy komentarzami na temat naszych kont w mediach społecznościowych, prosimy o ich przesyłanie w wiadomościach prywatnych.