Back
HISTORIE LAVAZZA
ALT alt

Doskonałość o zerowym wpływie CO₂

Nasza kawa nie byłaby w pełni doskonała, gdyby nie dbałość o emisję dwutlenku węgla. Dlatego też nasze kapsułki są neutralne węglowo. Od teraz czysta doskonałość.

Doskonałość o zerowym wpływie CO₂

Nowe kapsułki Lavazza kompatybilne z ekspresami Nespresso* Original to nasze pierwsze aluminiowe kapsułki neutralne węglowo.

Prawdziwe doznania espresso Lavazzy w doskonałej kapsułce o zerowym wpływie CO₂.

* Lavazza nie jest powiązana, wspierana ani sponsorowana przez Nespresso.

Nowe kapsułki Lavazza neutralne węglowo

Nasze założenie neutralności węglowej zaczyna się od redukcji emisji wzdłuż całego łańcucha wartości Lavazzy. W 2020 roku wyruszyliśmy w podróż ku neutralności węglowej, kompensując wszystkie emisje związane z Zakresem 1 i Zakresem 2 naszego Planu działania do Zera. To część naszego większego zobowiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju o nazwie Blend for Better. Obejmuje ono szereg projektów zgodnych z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ na rok 2030 w 4 kluczowych obszarach: Dbałość o środowisko, Napędzanie korzystnego cyklu, Otwarcie możliwości i Edukacja na rzecz zmian.

Odkryj więcej

Co to konkretnie oznacza?

Nasze założenie neutralności węglowej zaczyna się od redukcji emisji. Wiemy, że nie da się zredukować wszystkich emisji na raz, dlatego Lavazza stosuje kompensację emisji resztkowych poprzez wspieranie licznych projektów. Do zakupu uprawnień do emisji dwutlenku węgla Lavazza wybiera konkretne projekty, zweryfikowane i certyfikowane według uznanych na świecie metodologii i norm (VCS, CCB i CDM). Poza unikaniem lub sekwestracją dwutlenku węgla, projekty te przynoszą też inne korzyści środowiskowe, społeczne i gospodarcze. Wspieranie tych projektów to sposób na poprawę warunków życia lokalnych społeczności w sposób zrównoważony poprzez zapobieganie zmianom klimatu i realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Kompensujemy nasze roczne emisje dwutlenku węgla w odniesieniu do liczby sprzedanych kapsułek.


Cykl życia produktu

Neutralne węglowo kapsułki Lavazza uwzględniają kompensację emisji powstałych w całym cyklu życia produktu, od uprawy kawy do zużycia poprzez wszystkie etapy produkcji, transportu i utylizacji.

alt
Dostawa kawy
Pakowanie
Pakowanie
Produkcja i dostawa
Produkcja i dostawa
Dystrybucja
Dystrybucja
Użytkowanie
Użytkowanie
Zużycie
Zużycie
Dostawa kawy
Dostawa kawy
Pakowanie
alt
Produkcja i dostawa
alt
Dystrybucja
alt
Użytkowanie
alt
alt
alt

Jesteśmy na dobrej drodze do neutralności CO₂

Lavazza jest jednym z czołowych graczy branży rolno-spożywczej na świecie. Dlatego wytwarzanie najlepszej jakości kawy to tylko część naszej misji, jako że nie miałaby ona sensu bez uwzględnienia sposobu, w jaki to robimy.

Nasze zobowiązanie polega na dokładaniu wszelkich starań, aby korzystać ze zrównoważonych zasobów, zapewniać uczciwą pracę uprawiającym kawę i oczywiście zmniejszać emisję CO₂ w naszym łańcuchu dostaw.

Włoskie ikony kawy o zerowym wpływie CO₂

Doskonałe mieszanki Lavazza trafiają do nowych, aluminiowych kapsułek neutralnych węglowo. Lavazza kompensuje wszystkie emisje związane z tym produktem, osiągając zerowy wpływ CO₂.

Odkryj więcej

OBSŁUGA KLIENTA

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź często zadawane pytania lub skontaktuj się z nami.

FLAGOWY SKLEP

Skosztuj autentycznego smaku kawy Lavazza w naszych sklepach.