Business
ROZWIAZANIA FOOD SERVICE
@ROZWIĄZANIA DLA BUSINESS

Doskonałość z kompensacją emisji CO₂

Nasze kapsułki do kawy nie byłyby prawdziwie doskonałe, gdyby nie dbałość o emisję dwutlenku węgla i środowisko. Dlatego nasze produkty wytwarzamy, kompensując emisję CO₂. Teraz to już czysta doskonałość.

Obecnie wszystkie kapsułki Lavazza Firma i Blue mają skompensowaną emisję CO₂. Klasyczne i niepowtarzalne doznania kawowe Lavazzy, pełne aromatów i smaków naszych mieszanek, są teraz dostępne w doskonałych kapsułkach, których emisja CO₂ została skompensowana. 

Nowe kapsułki Lavazzy z kompensacją emisji CO₂

Nasze założenie neutralności węglowej zaczyna się od redukcji emisji wzdłuż całego łańcucha wartości Lavazzy. W 2020 roku naszą podróż rozpoczęliśmy od równoważenia bezpośrednich emisji i osiągnięcia pełnej kompensacji emisji CO₂. To część naszego większego zobowiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju o nazwie Blend for Better. Obejmuje ono szereg projektów zgodnych z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ na rok 2030 w 4 kluczowych obszarach: Dbałość o środowisko, Napędzanie korzystnego cyklu, Otwarcie możliwości i Edukacja na rzecz zmian.

Odkryj więcej

Co to konkretnie oznacza?

Nasze założenie neutralności węglowej zaczyna się od redukcji emisji. Wiemy, że nie da się zredukować wszystkich emisji na raz, dlatego Lavazza stosuje kompensację emisji resztkowych poprzez wspieranie różnych projektów. Kompensujemy nasze roczne emisje dwutlenku węgla w odniesieniu do liczby sprzedanych kapsułek. W roku 2022 wartość kompensacji jest równa: 

System kawy Blue Lavazzy 


318 165 860 km samochodem

Średni przewóz samochodem osobowym. Średnia uwzględnia silniki spalinowe i samochody elektryczne, różne klasy i wielkości samochodów oraz rodzaje paliwa. W przypadku samochodu elektrycznego brany jest pod uwagę tylko samochód średniej wielkości. 183 542 podróże Paryż – Nowy Jork na pasażera

Lot 5849,32 km samolotem długodystansowym przy 80% obłożeniu. 30 458 173 wyprodukowanych ryz papieru

Za ryzę papieru uważa się 500 kartek A4. Gramatura 75 g/m2, lekki papier powlekany, nie uwzględniono opakowania.


 

System kawy Firma Lavazzy


99 774 030 km samochodem

Średni przewóz samochodem osobowym. Średnia uwzględnia silniki spalinowe i samochody elektryczne, różne klasy i wielkości samochodów oraz rodzaje paliwa. W przypadku samochodu elektrycznego brany jest pod uwagę tylko samochód średniej wielkości.57 557 podróży Paryż – Nowy Jork na pasażera

Lot 5849,32 km samolotem długodystansowym przy 80% obłożeniu.9 551 417 wyprodukowanych ryz papieru

Za ryzę papieru uważa się 500 kartek A4. Gramatura 75 g/m2, lekki papier powlekany, nie uwzględniono opakowania.


Cykl życia produktu

Działania wprowadzone w celu kompensacji emisji CO₂ kapsułek Lavazza Firma i Blue obejmują cały cykl życia produktu, od uprawy kawy do zużycia poprzez wszystkie etapy produkcji, transportu i utylizacji. 

alt
Dostawa kawy
Pakowanie
Pakowanie
Produkcja
Produkcja
Dystrybucja
Dystrybucja
Użytkowanie
Konsumpcja
Zużycie
Zużycie
Dostawa kawy
Dostawa kawy
Pakowanie
alt
Produkcja
alt
Dystrybucja
alt
Zużycie
alt
alt
alt

Jesteśmy na dobrej drodze do neutralności CO₂.

Lavazza jest jednym z czołowych graczy światowej branży rolno-spożywczej.  Dlatego wytwarzanie najlepszej jakości kawy to tylko część naszej misji i nie miałoby sensu nie brać pod uwagę również sposobu, w jaki to robimy.

Nasze zobowiązanie polega na dokładaniu wszelkich starań, aby korzystać ze zrównoważonych zasobów, zapewnić uczciwą pracę uprawiającym kawę i oczywiście zmniejszyć emisję CO₂ w naszym łańcuchu dostaw Zróbmy to razem!

 

alt
Lavazza
alt
Ochrona klimatu
alt
Zrównoważenie środowiskowe
alt
Zaprojektowana równowaga
Odpowiedzialne wykorzystywanie zasobów
Lavazza
Ochrona klimatu

Kawa dla Twojego biznesu

Poznaj nasze mieszanki kawy stworzone z myślą o baristach, aby podzielić się niezapomnianymi wrażeniami z klientami.

Odkryj więcej

OBSŁUGA KLIENTA

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź często zadawane pytania lub skontaktuj się z nami.

TRAINING CENTER

Dowiedz się więcej o naszej ogólnoświatowej sieci szkół kawy.