1927
Wzrost – od kawiarni do małego biznesu. W pierwszych latach po I wojnie światowej Turyn zaczął się bujnie rozwijać: Fiat zaczął produkcję aut w fabryce w dzielnicy Lingotto, a sklep Lavazzy przekształcał się w małą firmę.
1927
Innowacja

Firma Luigi Lavazza SpA została założona w 1927 roku pod adresem Corso Giulio Cesare 65. Firmę tworzył Luigi Lavazza, jego żona Emilia oraz jego dzieci: Maria, Mario i Giuseppe, zwany Beppe. Stworzyli firmę z kapitałem na poziomie 1,5 miliona lirów. Od samego początku firma bujnie się rozwijała dzięki flocie samochodów i sieci sprzedaży. Miło nam podkreślić zasługi dwóch kobiet, Emilii i Marii, wniesione w rozwój firmy.

Produkt

To właśnie wtedy Lavazza wprowadziła opakowania typu Pergamin: dwie warstwy papieru, dzięki którym kawa zachowywała swój smak. To pozwalało konsumentom na kupowanie większych ilości mieszanek kawy, które mogły być przechowywane w domu. To był pierwszy krok w stronę opakowań Lavazzy, które spotykamy w dzisiejszych czasach.

Komunikacja

Nazwa firmy – Luigi Lavazza – figurowała w broszurce do kart kolekcjonerskich „Concorso del Leone” z 1937 roku pośród innych firm, które wsparły tę inicjatywę.

Kontynuuj podróż
1947