Back
HISTORIE LAVAZZA
ALT alt

Unikalna wizja kulinarna Zonfrillo

Wielokulturowa i inspirująca historia szefa kuchni, Jocka Zonfrillo, jednego z najlepszych ambasadorów naszej marki.

przez Zespół Lavazza 2/3 minuty

Jack Zonfrillo podbił cały świat, od Szkocji po Australię, swoim wyjątkowym stylem oraz filozofią. Jego kuchnia to oda do kulinarnej historii Australii. Widać w niej inspiracje aborygeńskimi tradycjami, dzięki czemu łączy przeszłość z teraźniejszością.

Bazą restauracji Zonfrillo, Orana, jest integralność. W Orana jest to widoczne na każdym kroku, od wyboru produktów i myślenia o genezie Australii po sposób prowadzenia działalności. Wyjątkowa staranność tworzy głęboką więź między jego pracą a naszą.

Ogłosiliśmy partnerstwo z Zonfrillo w 2018 roku. Od tego czas jest on ambasadorem marki Lavazza. W tym samym roku Zonfrillo wygrał Basque Culinary World Prize, nagrodę dla szefów kuchni, którzy wykorzystują jedzenie do szerzenia zmian w społeczeństwie.

Zacznijmy jednak od początku.

Zonfrillo urodził się w Szkocji w rodzinie o częściowo włoskich, a częściowo szkockich korzeniach.

Po opanowaniu techniki kulinarnej Zonfrillo dał się skusić dynamicznej scenie kulinarnej Londynu, gdzie pracował u boku najlepszych szefów kuchni, m.in Marco Cavaliera w Chapter One. Następnie Zonfrillo dołączył do zespołu The Pharmacy, którego właścicielem był artysta Damien Hirst. Restauracja ta momentalnie przykuła uwagę londyńczyków swą awangardową kuchnią.

W wieku 41 lat przeprowadził się do Australii, która stała się jego duchowym domem. Po pobycie w Sydney pracował jako konsultant, po czym przeniósł się do Adelaide i został tam głównym szefem kuchni w restauracji Penfolds Magill Estate. Tam pozostał do dziś jako właściciel restauracji Orana oraz Blackwood. W 2017 roku Orana zdobyła miano restauracji roku według Gourmet Traveller.

Popularność Zonfrillo zwiększyła się dzięki programom takim jak Nomad Chef oraz Chef Exchange. Jednak jego największą pasją jest Orana Foundation, organizacja non-profit inspirowana rdzennymi mieszkańcami Australii.

OBSŁUGA KLIENTA

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź często zadawane pytania lub skontaktuj się z nami.

FLAGOWY SKLEP

Skosztuj autentycznego smaku kawy Lavazza w naszych sklepach.