Fresh Roasted
Tradycja, którą każdy może zobaczyć
Kawa palona na miejscu pozwala cieszyć się aromatem dalekich krajów, dokładnie tak, jak obmyślił to Luigi Lavazza w swoim pierwszym sklepie. Pozwoli Ci to docenić aromat i strukturę, które możesz zabrać ze sobą do domu.

Ziarna do tego wybrane są ekskluzywne, drogocenne, najwyższej jakości i pochodzą z całego świata. Do kawiarń dostarczane są surowe i na miejscu palone za pomocą specjalnego urządzenia.
Mieszanka
Etiopia – Gwatemala – Salwador – ta mieszanka łączy najlepsze ziarna z tych krajów – roślinne aromaty kaw etiopskich i gwatemalskich łączą się z czekoladowymi nutami kawy salwadorskiej. To bardzo delikatna kawa, z nutką kwaśności, jak w wiśniach czy arbuzach, a także słodkim posmakiem.
Kenia
Gikanda-Kangocho: Kangocho oznacza „kanciaste miejsce” i odnosi się do kanciastych tarasów – wzgórz Kenii, na których uprawiane są kawowce. Delikatny roślinny smak kawa zawdzięcza owocom kawowca, które są myte, obierane, fermentowane i suszone – nadaje to kawie słodkości.
Salwador
Las Nubes: Ta kawa pochodzi z najlepszych upraw w Salwadorze, zlokalizowanych u podnóża wulkanu Santa Ana, którego lawa użyźnia glebę. Jej smak jest bogaty, lecz zrównoważony, lekko kwaśny, z nutami mlecznej czekolady.
Gwatemala
El Morito: Grupa małych hodowców z okolic Jalapy zajmuje się produkcją tej mieszanki. Przetwarzana jest przy użyciu naturalnych metod. Kawa charakteryzuje się wyraźną kwaśnością, nutami owoców jagodowych i delikatną esencją.
Brazylia
Fazenda Progresso: Fazenda Progresso zajmuje się produkcją kawy dopiero od 2006 roku. Owoce zbierane są ręcznie, a po usunięciu miąższu zostawia się je na drewnianych płytach do wyschnięcia. Kawa jest treściwa, żywa i zbalansowana, można również wyczuć nuty czekolady i masła orzechowego.