Aurora się zmienia
Nuvola to ogólna nazwa projektu odnowy, który wspiera Lavazza we współpracy z władzami Turynu. Renowacji ulegnie teren dawnej elektrowni Enel Central w dzielnicy Aurora, która zawsze była nacechowana przemysłowym krajobrazem.
Centrum zarządzania przedsiębiorstwem Lavazza
Pojedynczy budynek z przeznaczeniem na biura: po zakończeniu budowy nowego Centrum Zarządzania Przedsiębiorstwem Lavazzy ponad 600 osób z czterech różnych miast rozpoczęło pracę w jednym miejscu.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Budynki historyczne
Nuvola promuje przemysłowe dziedzictwo Turynu. Miejsce, do którego przeniesiono Centrum Zarządzania Przedsiębiorstwem Lavazza, było wcześniej domem dla kilku renomowanych włoskich firm, takich jak Società Elettrica Alta Italia, Sip czy Enel. Lavazza przy współpracy z miastem rozpoczęła odnowę i przekształcanie budynków o wysokim znaczeniu historyczno-architektonicznym.
IAAD – Instytut Sztuki Użytkowej
Zaplanowana odnowa miała charakter konstrukcyjny i kulturowy: nowa siedziba IAAD to 2600 m² powierzchni na potrzeby edukacyjne, wystawowe i konferencyjne.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
La Centrale – miejsce wydarzeń organizowanych przez Lavazzę
Wydarzenia, koncerty, wystawy czasowe: były teren elektrowni zarządzanej przez firmę Enel został przekształcony w atrakcyjny kompleks, zdolny pomieścić nawet tysiąc osób.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Garden-Piazza
Zielona oaza w samym sercu Nuvoli: fontanny, drzewa, ławki, tereny zielone i nowe przejście dla pieszych, łączące Via Ancona i Via Bologna.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Wykopaliska archeologiczne
Część historyczna: wyznaczono na nią 1600 m², aby ochronić i odnowić pozostałości po wczesnochrześcijańskiej bazylice oraz nekropolii odkrytej podczas przygotowywania gruntu pod budowę nowego biurowca.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ