Zakłady produkcyjne
Kawa, pasja i wiedza specjalistyczna w procesie produkcyjnym Lavazzy

System produkcyjny Lavazzy składa się z sześciu fabryk: trzech we Włoszech i po jednej we Francji, Indiach i Brazylii. Produkty wytwarzane we Włoszech przeznaczone są na rynek międzynarodowy, te wytwarzane za granicą trafiają na rynki lokalne.

Na świecie
Turyn
Turyn
Pierwszy, historyczny zakład produkcyjny
Palenie i pakowanie kawy w ziarnach i mielonej (Roast & Ground). W Turynie znajduje się największa i najnowocześniejsza fabryka zajmująca się paleniem i produkcją kawy. Każdy etap procesu jest zautomatyzowany i kontrolowany przez system komputerowy.
Gattinara
Gattinara
Miejsce narodzin automatycznej dystrybucji
Kapsułki dla systemów Lavazza Espresso Point, Lavazza BLUE i Lavazza A Modo Mio wytwarzane są w Gattinarze. Lavazza w ostatnim czasie podjęła się poważnych inwestycji aby zwiększyć możliwości produkcyjne i unowocześnić fabrykę w Gattinarze.
Pozzilli
Pozzilli
Kawa bez kofeiny, prosto z Włoch dla całego świata
Założony w 1991 roku w mieście Pozzilli zakład produkcyjny jest miejscem wytwarzania kawy bez kofeiny. Ziarna kawy zielonej poddaje się naturalnym procesom z użyciem dwutlenku węgla, związku występującego w powietrzu i wodzie gazowanej.
Francja
Francja
Francuski rynek z Carte Noire
W 2016 r. Lavazza włączyła francuski zakład produkcyjny w Lavérune, w regionie Langwedocja-Roussillon, do swojego systemu produkcyjnego. Tym samym stała się jednym z pięciu najważniejszych graczy na rynkach kawy; utrzymanie tej pozycji jest bardzo wysoko na liście priorytetów firmy.
Indie
Indie
Produkty na lokalny rynek automatów do kawy
W 2007 r. Lavazza powołała dziewiątą filię, tym razem w Indiach. Indyjski zakład produkcyjny w Sri City w stanie Andhra Pradesh pokrywa lokalne zapotrzebowanie rynku automatów do kawy, jak i wytwarza produkty na rynki zagraniczne.
Brazylia
Brazylia
Kawa z Bemposty dla całej Brazylii
W 2008 r., Lavazza przejęła Café Grão Nobre i Café Terra Brasil. Café Grão Nobre jest właścicielem zajmującego się paleniem kawy zakładu produkcyjnego w Tres Rios w stanie Rio de Janeiro, która obsługuje lokalny kanał HoReCa.