Przeciągnij, aby wybrać
podróż
Rozpocznij
Lavazza Single Origin
Odkrycie
w filiżance kawy

Od Turynu po Andy, podróż do źródeł kawy, intymne i wielozmysłowe eksploracje, w których jedzenie, sztuka i natura są składnikami, charakteryzującymi smak produktów Single Origin.

Selva Alta

Delikatna kawa, 100% Arabica ze zrównoważonego rolnictwa, pochodząca ze zbocza pasma górskiego peruwiańskich Kordylierów. Jej wyjątkowość wywodzi się z kraju, w którym rośnie, bogata w mieszane plony kawy i owoców, które wzbogacają to jedno źródło o lekkie nuty kwiatowe.

Przejdź do produktu
Cereja Passita

Niepowtarzalna kawa, 100% Arabica ze zrównoważonego rolnictwa, pochodząca z suchego klimatu płaskowyżu Cerrado w Brazylii. Późne zbiory wiśni kawowych, które są suszone na gałęziach, nadają im niepowtarzalne miodowo-czekoladowe nuty.

Przejdź do produktu
Przewodnik
Alex Bellini

Alex Bellini to nowoczesny i doświadczony odkrywca. Wraz z Lavazzą podróżował po miejscach, które doprowadziły go do źródła poznania kawy.

Peru
Początki kawy

Owoce kawy były kiedyś spożywane, gdy były czerwone, zmieszane z aromatycznymi ziołami i wodą. Teraz są uważane za czarne złoto Peru. Wzdłuż regionu Selva Central biegnie szlak Ruta del Café, gdzie znajdują się główni producenci i najważniejsze plantacje kraju.

Brazylia
Początki kawy

Brazylia jest najważniejszym producentem kawy od ponad 150 lat. Kultura kawy Carioca ma również swoje korzenie w Bel Paese. Tak naprawdę to Włosi spopularyzowali napój, który był przeznaczony wyłącznie dla arystokracji.

Peru
Przystanki

Kraj o wielu twarzach: od gęstego lasu po ulice wiosek andyjskich z charakterystycznymi rynkami pełnymi życia i żywych kolorów. Lokalne plemiona zachowują swoje tradycje, czyniąc podróż do tego kraju ponadczasową.

Ichiquiato
Lima
Święta Dolina
Brazylia
Przystanki

Bujna i kwitnąca kraina. Flaga Brazylii obrazuje pochodzenie jej bogactw naturalnych: zieleń bezgranicznych lasów deszczowych Amazonii spotyka się z ciepłą i lśniącą żółcią złota.

Rio De Janeiro
Paraty
São Paolo
Ichiquiato
13° 31′34.11″S 71° 58′16.71″W

Pokryte kurzem drogi zatopione w zielonym krajobrazie sprawiają, że Ichiquiato jest niemal dziewiczym rajem. Warunki klimatyczne, ukształtowanie terenu i obecność pszczół, latających z kwiatu na kwiat, nadają kawie pochodzącej z tego miejsca niepowtarzalny smak.

Lima
12° 02′06 ″S 77° 01′07 ″W

Idealne miejsce do pływania wśród fal Pacyfiku, zwiedzania kolorowych dzielnic i delektowania się międzynarodową kuchnią.

Święta Dolina
13°52′10″S 71°18′11″W

Zaczarowana przestrzeń, rozciągająca się od Montaña Arcoiris do Machu Picchu, serca kultury Inków. Niesamowita wysokość i rzeźba terenu bez wątpienia Cię zachwycą.

Rio de Janeiro
22° 54′ 25″S 43°11′17″W

Od szczytów góry Sugarloaf do ciepłych piasków plaży Copacabana, przy akompaniamencie rytmów ubogich dzielnic. Mimo codziennych trudności mieszkańcy stolicy karnawału podczas festiwalu mogą stać się tym, kim chcą, na chwilę zapominając o swoich troskach.

Paraty
23°13′11″S 44°43′11″W

W Paraty, mieście oddalonym o 260 km od Rio de Janeiro, karnawał obchodzony jest przez ludzi pokrytych od stóp do głów grubą warstwą błota zebranego z lokalnej plaży. Zwyczaj ten nosi nazwę „Bloco de Lama”.

São Paolo
23°32′45″S 46°38′17″W

São Paolo rozciąga się na kilka poziomów: beton, stal i przyroda spotykają się ze społeczną multikulturowością, w której bogactwo i ubóstwo staje się jednością, nadając miastu niepowtarzalny charakter.

Peru
Mieszkańcy

Spotkania, które miały miejsce podczas ich podróży, pozwoliły Alexowi i Lavazzie dotrzeć do serca krainy Inków. Oczy, głęboko osadzone w charakterystycznych twarzach, odzwierciedlają silne połączenie między człowiekiem a Ziemią.

ISHMAEL
Virgilio
Noe
Brazylia
Mieszkańcy

Charakterystyczne połączenie nostalgii i witalności – były to dwie wspólne cechy wszystkich doświadczeń Alexa i Lavazzy w Brazylii. Podróż, w której rozmowy przy kawie są jednymi z najpiękniejszych wspomnień.

Seu Zè
Ricardo
Minhau
Ishmael Randall-Weeks
Artysta

Ishmael Randall-Weeks jest artystą pochodzącym z Cusco, który odnawia stare przedmioty z wysypisk śmieci, tworząc prawdziwe dzieła sztuki.

Poznaj Ishmaela
Virgilio Martínez
Szef kuchni

Virgilio Martínez jest jednym z pięciu najlepszych szefów kuchni na świecie. Ten rewolucyjny wynalazca nadaje nowe życie kuchni, która jest głęboko związana z korzeniami jego kraju.

Poznaj VIRGILIO
Noe
Adept

Noe mieszka niedaleko góry Montaña Arcoiris, zwaną też Tęczową Górą. Aby dostać się do szkoły, przemierza duże wysokości przez około 4 godziny dziennie.

Poznaj Noego
Seu Zè
Botanik

Seu Zè, botanik żyjący w dżungli, opracował metody uprawy, których teraz uczy się cały świat.

Poznaj Seu
Riccardo Padula
Założyciel organizacji pozarządowej Projeto Liberdade

W Rio de Janeiro Riccardo Padula prowadzi ośrodek zajęć rekreacyjnych dla dzieci, gdzie uczy je na temat zdrowej diety opartej na owocach ziemi.

Poznaj Riccardo
Minhau
Artysta graffiti

São Paulo jest jedną z najbardziej światowych stolic graffiti. Prace graffiti Minhau (odpowiednik „miau” kota w portugalskim języku brazylijskim), przekazują szczęście i dobry humor, ubarwiając najbiedniejsze dzielnice miast.

Poznaj Minhau
Zrównoważony rozwój

Kawa Lavazza Selva Alta to kawa z upraw z certyfikatem Rainforest Alliance. Rainforest Alliance jest międzynarodową organizacją non-profit, która promuje stosowanie zgodnych z ideą zrównoważonego rozwoju praktyk rolniczych przez rolników w celu ochrony lasów, rzek, gleby i dzikiej przyrody. Certyfikat Rainforest Alliance zapewnia pracownikom otrzymanie uczciwego wynagrodzenia i możliwość cieszenia się godnymi warunkami życia oraz lepszym dostępem do opieki zdrowotnej i edukacji dla swoich dzieci.

Zrównoważony rozwój

Kawa Lavazza Cereja Passita to kawa z upraw z certyfikatem Rainforest Alliance Rainforest Alliance jest międzynarodową organizacją non-profit, która promuje stosowanie zgodnych z ideą zrównoważonego rozwoju praktyk rolniczych przez rolników w celu ochrony lasów, rzek, gleby i dzikiej przyrody. Certyfikat Rainforest Alliance zapewnia pracownikom otrzymanie uczciwego wynagrodzenia i możliwość cieszenia się godnymi warunkami życia oraz lepszym dostępem do opieki zdrowotnej i edukacji dla swoich dzieci.

Źródło smaku

Razem z Virgilio Martinezem, kawa Lavazza Selva Alta towarzyszy najlepszym potrawom.

Źródło smaku

Razem z Virgilio Martinezem, kawa Lavazza Cereja Passita towarzyszy najlepszym potrawom.