Lavazza & WOŚP

 

 

Lavazza gra z WOŚP! Włoski producent kawy ogłasza dwuletnią współpracę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

 

Zaangażowana w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju i udzielanie konkretnego wsparcia, Lavazza, zdecydowała się na udział w największej polskiej akcji charytatywnej

 

14 stycznia 2021 – Rok 2020 był wyzwaniem dla całego świata. Jednak pomimo wymuszonego dystansu i barier między ludźmi i narodami, wszyscy zyskaliśmy silniejszą świadomość wagi jedności i wzajemnego wsparcia. Podążając za tym duchem i wieloletnim zaangażowaniem na rzecz zrównoważonego rozwoju na całym świecie, Lavazza łączy siły z WOŚP: włoska firma kawowa podjęła dwuletnią współpracę z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

 

„Jesteśmy niezmiernie dumni z partnerstwa z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy” mówi Marco Barbieri, Dyrektor Marketingu na Europę Wschodnią w Grupie Lavazza. „Wydarzenia ostatnich miesięcy nauczyły nas, że jesteśmy sobie bliżsi, niż mogłoby się wydawać. Stawiamy czoła tym samym wyzwaniom i dążymy do lepszej przyszłości. Lavazza zawsze była zaangażowana w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju na całym świecie, a każdy element w całym łańcuchu dostaw jest dostosowany do tego kluczowego celu. Najważniejszą wartością są dla nas ludzie, a dzięki współpracy z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będziemy w stanie zapewnić konkretne wsparcie, będące jednocześnie kolejnym krokiem w urzeczywistnianiu lepszej i zrównoważonej przyszłości”.

 

Pierwszym krokiem w zaangażowaniu Lavazzy we współpracę z Orkiestrą będzie wsparcie 29. Finału, który odbędzie się 31 stycznia 2021 roku, pod hasłem „Finał z głową!”. Środki zebrane podczas tegorocznej edycji  Fundacja przeznaczy na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Żeby wesprzeć kwestowanie na ten szczytny cel, Lavazza zorganizuje specjalne aukcje, których nagrody pozwolą wejść do ekskluzywnego uniwersum Lavazzy, gdzie najwyższa jakość perfekcyjnie łączy się z ekspercką wiedzą.

 

„Partnerstwo z Lavazzą to dla nas przyjemność, a jej wsparcie z pewnością odegra istotną rolę w osiągnięciu celu 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.” mówi Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. „Wierzymy, że Lavazza i WOŚP dzielą tę samą wizję: zapewnianie najlepszej możliwej przyszłości. Pandemia pokrzyżowała wiele planów, ale teraz mamy wielką energię do wspólnego działania. To będzie Finał z Głową!”

 

Wsparcie Lavazzy dla WOŚP stanowi kolejny krok na rzecz zrównoważonego rozwoju, który firma realizuje od początku swojego istnienia, kiedy założyciel Luigi Lavazza ustanowił zbiór wartości, którymi firma kieruje się do dziś. Jest to jeden z głównych celów Grupy zaangażowanej w wiele projektów skupiających się na takich kwestiach jak rozwój społeczeństw, ochrona środowiska, dbanie o respektowanie praw człowieka. Lavazza, mając świadomość jak ważne jest wspieranie społeczności i wyznawanych przez nie wartości, odegrała kluczową rolę w tym zakresie w trakcie kryzysu COVID19.

 

Aby zapewnić konkretną pomoc, firma uruchomiła dostosowane do potrzeb inicjatywy, takie jak darowizny produktowe oraz pieniężne dla oddziałów medycznych i społeczności na całym świecie. W Polsce, razem ze swoim głównym dystrybutorem, firmą Orbico, Lavazza przekazała ponad 200 oddziałom ratunkowym oraz szpitalom zakaźnym darowiznę w postaci 6 ton kawy.

 

 

 

Lavazza wspiera 29.  Finał WOŚP przeprowadzając cztery aukcje specjalne

 

Kontynuując wparcie dla Fundacji, Lavazza odgrywa aktywną rolę w czasie Wielkiego Finału, organizując cztery specjalne aukcje z atrakcyjnymi nagrodami.

29 stycznia 2021 – W ślad za ogłoszeniem dwuletniej współpracy z WOŚP, międzynarodowa firma kawowa angażuje się we wsparcie najważniejszej i najbardziej wyczekiwanej akcji charytatywnej
w Polsce – Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 31 stycznia 2021 roku.

 

Od 1993 Wielki Finał WOŚP odbywa się na rzecz konkretnego celu medycznego. W tym roku Fundacja będzie się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Pomimo narzuconego dystansu, który dzieli nas wszystkich, dzień 29.Finału WOŚP połączy wszystkich wirtualnie z ciekawym programem wypełnionym koncertami online, wyzwaniami sportowymi i innymi atrakcyjnymi wydarzeniami, które zachęcają do wspólnego kwestowania na ten wspaniały cel.

 

Lavazza przeprowadzi cztery specjalne aukcje, odgrywając aktywną rolę, jako ważny partner tegorocznego Finału.

 

Marka zachęca wszystkich do wspólnego grania na rzecz Orkiestry i zaangażowania się w prowadzone przez nią aukcje. Będą one trwały do 14 lutego, a wszystkim darczyńcom, którzy zdecydują się wziąć w nich udział dają możliwość wygrania specjalnych nagród będących doskonałym kawowym i gastronomicznym doświadczeniem.

 

„Cieszymy się, że możemy nadal wspierać Orkiestrę i być razem podczas tak wspaniałego dnia jakim jest Finał WOŚP. Chcemy aktywnie uczestniczyć w kwestowaniu i dać szansę ofiarodawcom w pełni doświadczyć naszego świata kawy, który jest pełen niezwykłych doświadczeń stworzonych ze smaku, wiedzy, radości i miłości” mówi Marco Barbieri, Dyrektor Marketing na Europę Wschodnią w Grupie Lavazza.

 

W ramach wsparcia 29. Finału WOŚP Lavazza proponuje udział w poniższych aukcjach:

 

 

NIESAMOWITE KAWOWE DOŚWIADCZENIE W LAVAZZA TRAINING CENTER W WARSZAWIE

Voucher na profesjonalne szkolenie baristyczne dla grup do 4 osób w warszawskim Centrum Szkoleniowym Lavazzy.

 

Kurs Barista Lavazza Basic kierowany jest do osób bez doświadczenia, chcących rozpocząć swoją przygodę z kawą lub pracę w kawiarni. Szkolenie można zrealizować indywidualnie lub wspólnie ze znajomymi (max 3 osoby). Fachowa wiedza, praktyczne porady i szeroki wachlarz smaków kawy Lavazza, to Świat w który wprowadzi uczestników trener główny marki Lavazza w Polsce – Arkadiusz Domurad.

 

Centrum Szkoleniowe jest szczególnym wyrazem DNA marki Lavazza, na które składają się tradycja, jakość i nieustanne innowacje. Zwycięzcy aukcji będą mieli tam okazję poznać wszystkie sekrety związane z uprawą, przetwarzaniem i degustacją, latte art i designem kawy. Z siecią liczącą 55 placówek na całym świecie, Centrum Szkoleniowe Lavazza stało się największym ośrodkiem edukacji kawowej nie tylko we Włoszech, ale i w skali międzynarodowej. Eksperci i zarazem kawowi pasjonaci oddają się tu kreatywnej pracy nad innowacjami i tworzeniem idealnych kawowych doznań.

 

Zwycięzcy aukcji zostaną wprowadzeni do świata profesjonalnej wiedzy, praktycznych porady i szerokiej gamy smaków kawy Lavazza.

 

Aukcja dostępna pod poniższym linkiem: https://allegro.pl/oferta/zostan-barista-z-lavazza-10113308028

NIEZWYKŁE SPOTKANIE Z CHEFEM CAMASTRĄ

Voucher na ekskluzywną kolację dla dwóch osób

 

Niecodzienna okazja, by zagłębić się w świat szefa kuchni Andrea Camastry. Utalentowany kulinarny mistrz o włoskich korzeniach działający w Warszawie, jeden z dwóch posiadaczy powszechnie pożądanej gwiazdki Michelin w Polsce, dzieli z marką Lavazza wartości takie jak innowacyjność i doskonałość. Szef kuchni Camastra planuje otworzyć wiosną nową, ekskluzywną restaurację w stolicy Polski, gdzie zwycięzca aukcji będzie mógł cieszyć się nagrodą w postaci nadzwyczajnych kulinarnych doznań.

 

Od czerwca 2019 roku Andrea Camastra należy do Klubu Lavazza „Top Gastronomy” i jest pierwszym ambasadorem tej włoskiej marki w Polsce. Jego zadanie polega na tworzeniu – na drodze niekończących się eksperymentów – nowych, różnorodnych przepisów, w których kawa będzie odgrywać pierwszoplanową rolę.

 

Aukcja dostępna pod poniższym linkiem: https://allegro.pl/oferta/lavazza-doswiadczenie-top-gastronomy-10139520470

 

Lavazza gorąco zachęca do udziału w licytacjach i wspólnego wspierania 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.